Tacy jak my, a jednak inni, tacy jak my, często niechciani, czasem ukryci gdzieś w cieniu życia, a czasem również bardziej kochani.

Urszula Kacperska

W placówce są zatrudnieni specjaliści:

 

  • oligofrenopedagodzy,

  • psycholog

  • rehabilitanci,

  • logopeda,

  • muzykoterapeuci,

  • dogoterapeuta

  • opiekunowie dziecięcy, pielęgniarka.

     

         Podstawowymi celami pracy w Ośrodku jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym oraz wspieranie i stymulacja rozwoju zarówno psychicznego, fizycznego jak i emocjonalnego w miarę ich indywidualnych możliwości.

         Priorytetem jest również przygotowanie dzieci do samodzielnego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, do dalszego dorosłego życia i właściwego funkcjonowania wśród innych ludzi.

         W Ośrodku panuje klimat wzajemnego szacunku. Dużą wagę przywiązujemy do wzajemnej współpracy, która oparta jest na partnerstwie między uczniami a nauczycielami i pozostałym personelem, oraz między rodzicami a szkołą.

         Staramy się wychować ludzi wrażliwych, pełnych poszanowania dla polskiej tradycji i kultury. Dbamy o zaspokojenie potrzeb dzieci i młodzieży uczęszczających do Ośrodka oraz – co ważne – zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Terapeuci rozwijają w dzieciach poczucie własnej wartości, miłości siebie i innych, wychowują w poczuciu piękna i harmonii.

         Jesteśmy szkołą, która nie tylko uczy – również bawi i wychowuje. W miarę możliwości otwieramy się na potrzeby uczniów, oraz oczekiwania zarówno rodziców jak i środowiska lokalnego. Staramy się także wspierać rodziny osób z upośledzeniem umysłowym.

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 28

Wczoraj 363

Tydzień 1487

Miesiąc 7071

Wszyscy 639720

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com