Kolejny rok w naszym Domu dobiegł końca. 27 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przybiernowie odbyło się uroczyste podsumowanie pracy, przed urlopem. Uczestnicy i terapeuci dzielili się ze sobą uwagami i spostrzeżeniami.

      18 czerwca w Dziwnowie po raz kolejny odbyły się Biegi Olimpijskie dla Dzieci, Młodzieży oraz Dorosłych. Pogoda tego dnia sprzyjała i biegacze mogli startować w pełnym słońcu. Do rywalizacji przystąpiło około 1000 zawodników z całego kraju podzielonych na kategorie wiekowe.

       Na kolejne zajęcia (wszyscy czekali na nie z niecierpliwością 😊), które odbyły się w dniu 13.06.19 Pani Ola przywiozła prace uczestników już wypalone i gotowe do szkliwienia. Każdy dostał swoje figurki i mógł zabrać się do kolorowania ich specjalnymi farbami.

      6 czerwca 2019 roku w Naszym Domu odbyły się obchody Dnia Rodziny. Uczestnicy tego szczególnego dnia pokazali swoim rodzicom, dziadkom i rodzeństwu czym zajmują i czego uczą się podczas zajęć. Wszystkim, którzy przyszli do Gminnego Ośrodka Kultury w Przybiernowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Ławeczka”.

       14 maja 2019 wybraliśmy się do kina w Międzyzdrojach na film pt. Pra ziomek. Po seansie wszyscy wybraliśmy się na spacer nad morze . Film bardzo spodobał się uczestnikom i na drugi dzień w naszym domu odbyła się żywiołowa dyskusja na temat nieprzemijających wartości zawartych w filmie.

       W dniu 09.05.2019 odwiedziła nas Pani Aleksandra Sypiańska, która prowadziła "Warsztaty Ceramiczne". Nasi podopieczni mogli się przekonać, że lepienie z gliny to wyśmienita zabawa, ale także forma relaksu i terapii.

       6 maja 2019 roku na zaproszenie PSONI KOŁO w KAMIENIU POMORSKIM udaliśmy się na obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w kamieńskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa ks. prof. Henryka Wejmana.

     Dnia 18 kwietnia 2019 roku w ŚDS odbyło się tradycyjne Śniadanie Wielkanocne przygotowane przez uczestników w pracowni kulinarnej. W tym szczególnym dniu na nasze zaproszenie przybyli szanowni goście: Członkowie Zarządu PSONI Koło w Wolinie:

      21 marca 2019 r  razem z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej oraz  Ośrodka Rehabilitacyjno –Edukacyjno – Wychowawczego w Przybiernowie uczestniczyliśmy  w tradycyjnym corocznym pochodzie wiosennym. Odbył się on w bardzo wesołej i wiosennej atmosferze.  

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 258

Wczoraj 428

Tydzień 1449

Miesiąc 7042

Wszyscy 222400

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com