Dożywocie
Bożena Daniluk napisała scenariusz wzięty z historii najprawdziwszych, częściowo swoich własnych do przedstawienia „Dożywocie”. Od kilku lat wstępem do prelekcji dla dorosłych jest właśnie spektakl „Dożywocie”. Przedstawienie opowiada o małżeństwie, które oczekuje na narodziny dziecka. Małżonkowie snują radosne plany, rozmawiają o urządzaniu dziecięcego pokoju, o chrzcinach. Druga część spektaklu rozgrywa się w szpitalu. Tam rodzice dowiadują się, że nowonarodzone dziecko jest upośledzone. Jak zachowa się mąż, jak rodzina?
Mój brat
Rozwijając nasze przedsięwzięcie pomyśleliśmy o młodszych odbiorcach. W dzieciach jest największa nadzieja na zaakceptowanie niepełnosprawności czy inności. Bożena Daniluk stworzyła sztukę „Mój brat” wystawianą w przedstawieniu lalkowym. Jest to krótka historia opowiadająca o losach dwóch braci bliźniaków, z których jeden jest zdrowy, a drugi dotknięty dziecięcym porażeniem mózgowym. Jeden z braci przedstawia wzajemne relacje panujące w rodzinie. Mnóstwo uczuć - od wstydu, niechęci, po miłość, bohaterstwo i przyjaźń. Chory brat staje się dla swojego bliźniaka prawdziwym bohaterem. Sztuka ta niesie za sobą bardzo istotne przesłanie. Osoba dotknięta niepełnosprawnością ma szansę na kompleksową edukację, wszechstronny rozwój i możliwość dorastania wśród zdrowych rówieśników.
Drewniana miska
Starość to też często swoista niepełnosprawność. Dlatego uzupełniając wszystkie etapy życia ludzkiego podjęliśmy ten trudny temat, a zwłaszcza jej ciemne strony. "Drewniany talerz" to jedno z najbardziej pamiętnych przedstawień dawnego, legendarnego teatru telewizji według tekstu amerykańskiego pisarza Edmunda Morrisa, z przepiękną rolą Kazimierza Opalińskiego. Opierając się na motywach tego dzieła wystawiamy spektakl w reżyserii Bożeny Daniluk „Drewniana miska”. Spektakl skierowany jest do młodzieży i dorosłych. Ukazany został tu los starego człowieka, niepotrzebnego i odtrąconego w swojej rodzinie. Naszym zamiarem jest edukowanie młodych ludzi, których być może dotkną kwestie opieki nad seniorem i którzy przecież kiedyś sami seniorami będą.
Obiadek Wigilia Dzień Kobiet
Dla widzów w każdym wieku skierowane są przedsięwzięcia kabaretowo-lalkowe zatytułowane: „Obiadek” , „Wigilia” „Dzień Kobiet”. Teatr MY ciągle się rozwija i już wkrótce zaskoczy widzów kolejną premierą.