Spis treści

     23.04.2015 r. W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach  członkowie PSOUU Koło w Wolinie zorganizowali Festiwal Sztuki Teatralnej Niepełnosprawnego Aktora. Spotkanie było wspaniałą okazją do zaprezentowania twórczości artystycznej, niecodziennych talentów i umiejętności uczestników. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wkład pracy, zaangażowanie, ogromny wysiłek oraz serce, jakie osoby niepełnosprawne włożyły w przygotowane spektakle i występy.

       Pamiętajmy – niepełnosprawni potrafią wiele, trzeba tylko dać im na to szansę.

     Warsztat Terapii Zajęciowej zaprezentował piosenkę „Masz w sobie wiarę” oraz inscenizację słowno-muzyczną „Bliscy i oddaleni”.

      OREW Przybiernów w rytmie tanga, muzyki cygańskiej, rocka i poprocka przedstawił występ na miarę słynnego programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”.

     


      Pracownicy i podopieczni z OREW Ostromice w różowych okularach wśród eksplozji petard i współczesnego tańca wystawili przedstawienie pt. „Szczęście”

      natomiast uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przedstawili sztukę Edmunda Morrisa napisaną w hołdzie dla Jana Pawła II pt. „Drewniana miska”. Wszystkie występy były doskonale przygotowane, efektowne, zaprezentowane z pomysłem i wielką klasą. Z pewnością pobudziły wyobraźnię zarówno tych najmłodszych, jak i starszych widzów. 

      Atmosfera Festiwalu sprawiła, że widzowie poddawali się głębokim uczuciom płacząc na przemian ze śmiechu i wzruszenia.  Festiwal był również doskonałą okazją do zaprezentowania i sprzedaży własnoręcznie wykonanych dzieł: ikon, aniołów oraz trójwymiarowych i malowanych na szle obrazów. Godna uwagi była także wystawa zdjęć wykonanych przez uczestników WTZ.

      Po artystycznej uczcie na wszystkich gości czekała również uczta dla podniebienia – ciasto domowego wypieku, słodkości, napoje.

      Dziękujemy wszystkim pracownikom oraz rodzicom za wielkie zaangażowanie i pomoc w organizacji Festiwalu.

 

Zarząd PSOUU

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 133

Wczoraj 317

Tydzień 1874

Miesiąc 133

Wszyscy 401130

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com