Spis treści

   Zbliża się magiczny czas- czas Bożego Narodzenia… Pośród całego zabiegania codziennością bliscy sobie ludzie zasiadają wspólnie do wieczerzy- do stołu, który symbolizuje jedność i bliskość;

Jest to miejsce, gdzie zapomina się o wszelkich sporach. Słowo „wigilia" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza czuwanie. Wieczerza wigilijna tradycyjnie rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki, symbolizującej gwiazdę betlejemską, która prowadziła Trzech Króli do narodzonego Jezusa. Kolację rozpoczyna wspólna modlitwa i odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa.
    Dnia 13.12.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przybiernowie odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie.

 
   W spotkaniu wzięły udział osoby objęte działaniami Stowarzyszenia we wszystkich jego placówkach tj: z Ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego w Ostromicach i w Przybiernowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Przybiernowie oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie, ich rodziny, pracownicy oraz przedstawiciele lokalnych władz i środowisk.     Napełnieni refleksją płynącą ze żłóbka Bożej Dzieciny – która wybrzmiała w spektaklach jasełkowych przygotowanymi przez podopiecznych OREW z Przybiernowa i z Ostromic, wszyscy zgromadzeni przełamali się opłatkiem na znak pojednania, miłości i pokoju, a także dzieląc się dobrym słowem i życzliwością.
     Wizyta św. Mikołaja to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci momentów tego spotkania. Wszystkie dzieci cierpliwie oczekiwały tej wizyty. Oczywiście Św. Mikołaj nie zawiódł najmłodszych…przybył z wielkimi paczkami, które ucieszyły każde dziecięce serduszko…


       

 

     Życzymy Wszystkim, aby te święta były czasem radości i pokoju, a także dostrzeżenia obecności drugiego człowieka. Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2020 Rok!

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 28

Wczoraj 242

Tydzień 270

Miesiąc 5681

Wszyscy 423241

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com