Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowym czasem przesyconym dobrocią i otwartością na drugiego człowieka, a wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem w roku.

     Dnia 14.12.2018r. uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym organizowanym przez Zarząd PSONI Koło w Wolinie. Spotkanie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Przybiernowie. Jest to szczególne coroczne spotkanie, podczas którego spotykają się podopieczni wolińskiego Koła PSONI wraz z rodzinami, zaproszeni goście oraz pracownicy wszystkich placówek.

      Jasełka zaprezentowane przez OREW Ostromice i Przybiernów przypomniały nam o niezwykłym wydarzeniu- narodzinach w ubogiej stajence Syna Bożego, Jezusa Chrystusa oraz pozwoliły na chwilę refleksji jak to wygląda w naszej rzeczywistości…

    Niewątpliwie moment przełamania się opłatkiem jest wzruszający, gdzie wszyscy ze szczerego serca składają sobie życzenia.

Wizyta św. Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci momentów tego spotkania. Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków św. Mikołaja. Oczywiście Św. Mikołaj nie zawiódł najmłodszych…przybył z wielkimi paczkami, które ucieszyły każde dziecięce serduszko… W tym miejscu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania p. Arturowi Duszyńskiemu- Dyrektorowi Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach za wspaniały gest życzliwości jakim było obdarowanie dzieci świątecznymi prezentami, sprawiając tym samym wiele radości naszym podopiecznym!!

    Spotkanie wigilijne było sposobnością do pożegnania Pani Jolanty Bartnickiej- wieloletniej księgowej wolińskiego PSONI, która postanowiła realizować się zawodowo w innym miejscu. Zarząd Koła PSONI w Wolinie podziękował za tę 18. letnią współpracę w stowarzyszeniu, życząc wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

     Ponadto Zarząd wręczył akty mianowania nauczycielom stowarzyszenia, którzy podjęli trud podnoszenia stopnia zawodowego nauczycieli: Ewie Tomala, Justynie Błądzińskiej, Dagmarze Halickiej, Agnieszce Frątczak oraz Paulinie Sieczce.

     Wieczerza wigilijna jest okazją do wspólnego świętowania zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, do bycia razem i pełnych ciepła rozmów. Radość jaka przyświeca temu wyjątkowemu spotkaniu sprawia, że świat zatrzymuje się chociaż na parę chwil…

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 123

Wczoraj 353

Tydzień 1562

Miesiąc 7310

Wszyscy 649687

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com